Introducere...


"Totul e o artă în viața asta, orice mânuiești iese mai bine dacă ai idei, ești creativ și îți păstrezi sufletul mereu tânăr.
Întotdeauna necunoscutul va atrage curioși dar ca să fii un om frumos și apreciat nu trebuie să te dezbraci!"

duminică, 13 aprilie 2014

Caracter murdar

     Dacă nu apreciezi ceea ce ai, nu respecți nimic din jurul tău și îți place să trăiești doar ca să calci în picioare majoritatea persoanelor care te îndrăgesc pentru că așa ți-e felul, să nu fi mirat atunci când încep să îți fie luate pe rând persoanele și lucrurile dragi ție...      În viață totul se plătește și e un schimb continuu de oameni, de replici și de sentimente, depinde doar de tine cum gândești și cum alegi să trăiești... 
     Un caracter murdar ca porcul nu va fi niciodată altceva decât ceea ce este, degeaba încerci să-l speli că în esență rămâne tot infect.

vineri, 14 februarie 2014

Valentine's juice...

     Your love for another one... show it and say it! It's important... you'll be surprised about the results.
     Do not waste your time asking yourself about: what happens if you say or if you do what you feel?... You have to take the risk, don't try to make yourself understood with gestures... just do it, go for it! It's almost sure that another one can have the same feelings like you... because that another one already knows about your feelings...  
Love 

miercuri, 12 februarie 2014

Gestul mic de a gati creste dragostea si pofta de mancare!


     Dupa parerea mea pentru a iubi nu e nevoie de o zi speciala si de multe cadouri pentru a sublinia acest lucru, nu iubim doar o zi pe an... odata ce am inceput sa iubim atunci iubim in fiecare zi fara sa asteptam vreo rasplata, iubim pentru ca ne place, iubim pentru ca merita, iubim pentru ca suntem iubiti, deci iubim.
     Ei bine, sotul meu a considerat ca daca tot iubim si e si zi de "sarbatoare" pe 14 februarie ar fi loc totusi si de un cadou, unul cu care sa fim castigati amandoi... nu s-a putut abtine inca 2 zile asa ca am primit in avans un set de cutite insotite de mesajul: "Dragostea mare se vede in gesturi mici" ...bineinteles distrata cum sunt am interpretat cum am vrut eu si a reiesit ca gestul meu mic de a gati, creste dragostea... de a manca! :)))