Introducere...


"Totul e o artă în viața asta, orice mânuiești iese mai bine dacă ai idei, ești creativ și îți păstrezi sufletul mereu tânăr.
Întotdeauna necunoscutul va atrage curioși dar ca să fii un om frumos și apreciat nu trebuie să te dezbraci!"

miercuri, 12 februarie 2014

Gestul mic de a gati creste dragostea si pofta de mancare!


     Dupa parerea mea pentru a iubi nu e nevoie de o zi speciala si de multe cadouri pentru a sublinia acest lucru, nu iubim doar o zi pe an... odata ce am inceput sa iubim atunci iubim in fiecare zi fara sa asteptam vreo rasplata, iubim pentru ca ne place, iubim pentru ca merita, iubim pentru ca suntem iubiti, deci iubim.
     Ei bine, sotul meu a considerat ca daca tot iubim si e si zi de "sarbatoare" pe 14 februarie ar fi loc totusi si de un cadou, unul cu care sa fim castigati amandoi... nu s-a putut abtine inca 2 zile asa ca am primit in avans un set de cutite insotite de mesajul: "Dragostea mare se vede in gesturi mici" ...bineinteles distrata cum sunt am interpretat cum am vrut eu si a reiesit ca gestul meu mic de a gati, creste dragostea... de a manca! :)))

miercuri, 1 ianuarie 2014

Cu dreptul la inaintare...

Se zice ca e bine si trebuie sa pasesti in noul an cu dreptu ca sa fi scutit de a proceda stangaci pentru 365 de zile... Nah am facut-o si pe asta... de la mic la mare :))


Suntem frati dar suntem diferiti precum cele doua perechi de bocanci... insa ne completam pasii, batatorim acelasi drum si nu ne abandonam la nici o rascruce... :)



Sperand la un bun 2014


     Imi doresc ca Anul 2014 sa fie mai bogat pentru cei ce au crescut saraci, sa fie plin de bucurii pentru cei ce au cunoscut prea mult tristetea, sa aduca oameni buni in viata celor rapiti de singuratate, sa umple zilele cu zambete astfel incat sa nu mai fie loc de lacrimi, sa trezeasca ganduri bune in mintea celor rai, sa astearna linistea in sufletele celor incercati de viata, sa vina cu sanatate pentru fiecare om bolnav, sa dea mai mult curaj fiecaruia sa invete sa iubeasca, sa ierte si sa inteleaga!
     La multi ani cu tot ce va doriti, cu tot ce va lipseste! ...si cum se zice: sa ne vedem/auzim cu bine in noul an! :)