Introducere...


"Totul e o artă în viața asta, orice mânuiești iese mai bine dacă ai idei, ești creativ și îți păstrezi sufletul mereu tânăr.
Întotdeauna necunoscutul va atrage curioși dar ca să fii un om frumos și apreciat nu trebuie să te dezbraci!"

miercuri, 1 ianuarie 2014

Cu dreptul la inaintare...

Se zice ca e bine si trebuie sa pasesti in noul an cu dreptu ca sa fi scutit de a proceda stangaci pentru 365 de zile... Nah am facut-o si pe asta... de la mic la mare :))


Suntem frati dar suntem diferiti precum cele doua perechi de bocanci... insa ne completam pasii, batatorim acelasi drum si nu ne abandonam la nici o rascruce... :)



Sperand la un bun 2014


     Imi doresc ca Anul 2014 sa fie mai bogat pentru cei ce au crescut saraci, sa fie plin de bucurii pentru cei ce au cunoscut prea mult tristetea, sa aduca oameni buni in viata celor rapiti de singuratate, sa umple zilele cu zambete astfel incat sa nu mai fie loc de lacrimi, sa trezeasca ganduri bune in mintea celor rai, sa astearna linistea in sufletele celor incercati de viata, sa vina cu sanatate pentru fiecare om bolnav, sa dea mai mult curaj fiecaruia sa invete sa iubeasca, sa ierte si sa inteleaga!
     La multi ani cu tot ce va doriti, cu tot ce va lipseste! ...si cum se zice: sa ne vedem/auzim cu bine in noul an! :)

 

marți, 24 decembrie 2013

Amprenta de Craciun...

     Anul acesta nu simt ca e prezent Craciunul, chiar daca mi-am impodobit frumos bradul si ma minunez la el, lipsesc atat de multe lucruri si tot atat de multe lucruri s-au schimbat sau au ramas nefacute... nu este deloc zapada, nu este destul timp, in jurul meu oamenii sunt fie foarte reci, fie foarte tristi, sunt prea bolnavi, se cearta, plang, se simt abandonati sau incearca sa mai salveze ceva din Sarbatorile astea, care ar trebui sa fie vesele, calde, magice... trebuiau facute multe dar nu am mai ajuns la capat cu ele, sunt pe nicaieri, e un Craciun trist, intunecat dar singura nu mai pot face lumina in sufletul meu si al tuturor, nu mai am nici macar putere sa-mi cer iertare in numele lor...
     In ciuda acestei stari izolate de neliniste sufleteasca va doresc tuturor o seara de Ajun plina de surprize placute, un Craciun Minunat alaturi de cei dragi, multa sanatate, zambete si nimic din ceea ce va doriti sa nu va lipseasca!      
     Sarbatori Fericite!