bat la poarta unui om
si el nu vrea sa-mi deschida
am batut deja de atatea ori
incat si bataia striga...
bat in fereastra lor de dimineata
dar parca-n casa aia nu e viata
bat si bat si nu ma las
in speranta sa aud un glas...
bat si bat da' bat degeaba
tot pe loc imi sede treaba
nu pot face mai nimic
sa ma ascultati ce zic...
bat de o luna si iar bat
dar nu-i umbra de barbat
bat si nici femeia nu raspunde
ploua afara si opincile mi-s ude...
bat dar bat deja de-un an
nu-n podele nu-n tavan
am trecut din curte-n pod
am batut de nu mai pot...
bat si bat si-n ziua asta
ca sa-ti pot schimba nevasta
bat deja si din picior
sa te fac la loc fecior…
de mirazul mandrelor
si de ciuda babelor
de dorinta orisicui
nu te-oi vinde nimanui...
nu te-oi da pe-un sac de bani
nici pe brazda la dusmani
sa traiesti cat poti de bine
si noi restu langa tine...
Introducere...
"Totul e o artă în viața asta, orice mânuiești iese mai bine dacă ai idei, ești creativ și îți păstrezi sufletul mereu tânăr.
Întotdeauna necunoscutul va atrage curioși dar ca să fii un om frumos și apreciat nu trebuie să te dezbraci!"
miercuri, 12 octombrie 2011
vineri, 8 iulie 2011
...la răscruce

...viaţa e grea şi atât de încurcată încât te împinge la răscruce şi te pune de multe ori să alegi un singur drum, nu neaparat cel corect astfel că atingi o destinaţie dar ajungi să nu mai ştii unde îţi e locul, unde îţi e mai bine, unde nu te doare să iei decizii, unde poţi rămâne fără să fi abandonat şi dacă ochii care te văd îţi aparţin...
...dacă ai putea curăţa creierul de informaţii ce nu îţi convin, de ai putea să-i ştergi amintiri care au început să doară şi să ajungi să nu cunoşti decât ceea ce ar trebui să ştii, ar fi mai uşor să faci pasul spre ceva ce nu te omoară, spre ceva ce ai putea iubi...
joi, 30 iunie 2011
Regret! trebuie mers mai departe...
Prezenta este fiinta cu sentimente fara de inteles
A carei viata nu cunoaste niciodata un singur sens,
A carei cai tot timpul vor fi numai cate doua,
E obositor deja si in ochii ei aproape da sa ploua.
Blestemat fie momentul in care a ales strainatatea
In locul acelei sanse de a se mai intoarce inapoi
Langa acel ce-a alungat din jurul ei toata rautatea
Acolo unde astazi nu se mai cunoaste urma celor doi.
Dupa atata tacere inca ar mai conta orice cuvant,
Nu e adepta falselor sperante dar a mostenit un gand
Acela de a mai avea ocazia de-a iesi la o terasa
Cu fiinta ce-a iubit-o si ar fi imbracat-o in mireasa!
Tine de mana persoana ce nimeni nu o vede
Iar in piept o inima care nu se mai poate crede
Si va trai cu sufletu-ncarcat ca a mintit o vreme
Doar sa scuteasca o iubire de suferinte si probleme.
Orice schimbare sau oferta va fi plina de-ntrebari
Doar gandul ca el nu mai e o face sa schimbe stari,
Toate planurile si visele ce si le-au facut s-au risipit,
Recunoaste ca a fost influentata dar cine n-a gresit?!
A carei viata nu cunoaste niciodata un singur sens,
A carei cai tot timpul vor fi numai cate doua,
E obositor deja si in ochii ei aproape da sa ploua.
Blestemat fie momentul in care a ales strainatatea
In locul acelei sanse de a se mai intoarce inapoi
Langa acel ce-a alungat din jurul ei toata rautatea
Acolo unde astazi nu se mai cunoaste urma celor doi.
Dupa atata tacere inca ar mai conta orice cuvant,
Nu e adepta falselor sperante dar a mostenit un gand
Acela de a mai avea ocazia de-a iesi la o terasa
Cu fiinta ce-a iubit-o si ar fi imbracat-o in mireasa!
Tine de mana persoana ce nimeni nu o vede
Iar in piept o inima care nu se mai poate crede
Si va trai cu sufletu-ncarcat ca a mintit o vreme
Doar sa scuteasca o iubire de suferinte si probleme.
Orice schimbare sau oferta va fi plina de-ntrebari
Doar gandul ca el nu mai e o face sa schimbe stari,
Toate planurile si visele ce si le-au facut s-au risipit,
Recunoaste ca a fost influentata dar cine n-a gresit?!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)